23.10.20

Jízda z města II

Začnu zase kovidem. Dáša C. dala na svůj blog odkaz na výborný článek, který detailně, polopaticky a navíc děsně vtipně vysvětluje, proč je virus Sars-CoV-2 tak nebezpečný a co je to ta věčně omílaná exponenciála a reprodukční číslo.

Jestli vás zajímá, jak se psychicky cítím, tak je to lepší. Pořád se mi trochu svírá žaludek, ale už se tomu všemu jen bláznivě směju a děti křičím jen když se perou. Protože my už jsme prostě na cestě do pekla a jedeme plně naloženým nákladním vlakem z prudkého kopce, takže i když šlápneme všemi těmi vládními opatřeními na brzdy, tak brzdit budeme hodně dlouho a bude to stát hodně (životů i peněz). Ale jsem optimista, takže doufám, že ty nejhorší předpovědi se nenaplní, opatření nakonec zaberou a nemocnice nápor nemocných nějakým zázrakem a s pomocí z okolních zemí zvládnou.


A teď pár fotek a vět z minulého víkendu. V sobotu odpoledne jsme píchli prst do Bochova a prošli si malý okruh přes dva kopečky - na prvním z nich byl pomník obětem 1. světové války, na druhém hrad Hartenštejn. V tomto kraji mají rádi cesty zatočené do spirály.

V neděli jsme krátce prozkoumali čedičové varhany u Hlinek. Tedy až po průzkumu kaluží.


Autorkou této fotky je naše Jů.

Autorkou této fotky je naše Jů.Panoramatickou stezkou kolem Bečova nad Teplou (taková slovní přesmyčka Teplic nad Bečvou). Oštěp s čedičovým hrotem.


Chtěli jsme je na tom stromě vyfotit všechny tři, ale nevyšlo to :-(


V Příčné ulici.
Krásně zrekonstruovaná fara. 

Krásné podzimní prázdniny!

4 comments:

 1. Krása :-)

  A na té fotce v Příčné ulici jaou už vidět zárodky pubertálních postojů :-):-):-) (mám to doma 3x).
  Blanka

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kdyby jenom postoje na fotce. Ty řeči už mají tam taky ...

   Krásný večer.

   Delete
 2. Nádherné fotky. Můžu se zeptat, kde jste půjčovali karavan? Přijde mi to jako skvělý nápad.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Matildo, dekuji. Obytnak jsme si vypujcili v Praze u www.karavanycesko.cz . Takhle na podzim maji lepsi ceny, ale to asi vsude.

   Delete

Děkuji za Vaše slova.