25.3.18

Lyžujeme

Vyrazili jsme do italských Dolomit. Nás pět, mužovi rodiče a dalších asi čtyřicet dětí a stejný počet dospělých. Do mírně zašlého hotelu s naprosto luxusní polohou s chutnou kuchyní. Postupně jsme se seznamovali, dětem to šlo velmi rychle, nám dospělým pomaleji. Hodně jsme spali a jedli, přiměřeně lyžovali. První dva dny poctivě sněžilo, zbytek týdne už jen svítilo sluníčko.
 
 


Jů válela na lyžích a i na snowboardu, který dostala pod stromeček. Pod dědečkovým vedením se zase hodně zlepšila.Jó má svůj styl a svůj svět. Nejradši jezdí tak trochu mimo (sjezdovky). Naučila se zaujmout "poziku" a držet ruce jako řidič na volantu.A náš Jáík. Ten se zvládá sjet modrou sjezdovku dokonale ovládanými obloučky. V podstatě vůbec nepadá. Hlídá si svou rychlost i svoje okolí (a jak maminka nečekaně zmizí, tak prořve celou jízdu dolů, ale nespadne ani jednou).


To nejlepší na skoro konec :-) Samochvála smrdí, ale já mám takovou radost z nové zimní bundy, z prodloužených letitých lyžařských kalhot a hlavně ze dvou nových "kamarádek". Zatímco přezkáče a hůlky vlastním již patnáct let, teprve před dvěma lety jsem si  koupila svoje první lyže ever. Jsou černozelené a mají ladné křivky. První lyže, co mě poslouchají. Postupně jsme se spolu dva roky seznamovaly, ale teprve tento týden jsme na sebe měly víc času v kuse a myslím, že je to poznat. Prostě radost až na kost. 

9 comments:

 1. To je krása! Lehce závidím a říkám si, že třeba zas jednou na lyže vyrazíme, až děti povyrostou a tak vůbec :) (Já jedny lyže s ladnými křivkami vlastním už delší dobu, ale už jsem na nich nestála pět let.)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lyže počkají, ale děti ne. Ono je to finačně i organizačně docela náročné s malými dětmi někam vyjet lyžovat. Kdybychom neměl babičku s dědou jako pomocníky, tak bych si tak nezalyžovala.

   Delete
 2. Super. My jsme nelyžaři, ale u ostatních to hrozně obdivuju.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já zas fandím vašemu bruslení. My se letos na náš pražský rybník dostali jen jednou.

   Delete
 3. Ten pocit volnosti na lyžích je neskutečný.
  Já letos dělala zásobovací vůz. Mé lyže měla dcera. Taky jsou ladné a trošku jsem měla strach. Samo, že o lyže.
  Jezdili jsme do skiparku z domu. Máme ho kousek a bylo nádherně.
  Lyžování zdar. Lenka B.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lenko, lyžování je parádní. Já dost propadla carvingu, i když zatím se mám co učit.

   Delete
 4. Evi,
  proč tak silná slova!
  Člověk se musí umět sám pochválit!
  A já, když vidím tvojí fotku, tak musím také vyseknout poklonu!
  Protože, takhle s nohama těsně vedle sebe ladně sjíždět sjezdovku, bych také chtěla umět§
  Mám se ještě co učit!
  Ze své zkušenosti , ale i mohu potvrdit, že i hodně záleží na lepším vybavení, to pak i mě to jde lépe ;-)
  A děti, ty jsou super lyžaři!
  Hlavně Jájík !
  Dcera také sjížděla ve třech letech s přehledem modrou v Alpách, ale náš čtyřletý Šíma letos lyžařskou školičku v Orlických horách mírně bojkotoval.
  Je fakt, že v Alpách ještě nebyl ;-)
  Ale každé dítko je jiné!
  Tak a teď už to jaro prosím !

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ili, ty nohy u sebe jsou jenom na fotku :-) Každé dítě to má jinak. Jáík lyžuje ve třech a půl, holky začínaly později. Ale baví je to všechny a to je hlavní.

   Delete
 5. Celá léta jsme přemýšleli, kdo toho hotelu jezdí :-)
  Katka

  ReplyDelete