16.4.18

Pro poklady

Další víkend v trapu. Už z těch víkendů mimo domov začínám být unavená a domácnost také trpí, ale medvědí česnek za pár dní vykvete a byla by škoda si ho nechat ujít, když nám loni a vlastně i letos tak chutnal. Vyrazili jsme pro něj k mojí babičce na jižní Moravu a natrhali ho víc než dost.
Řízečky k obědu i večeři. Babičko děkujeme. Jsi POKLAD.Nejeli jsme jen pro česnek, ale také pro jeden poklad z půdy. Pro starou skříň na moje šicí potřeby.Noviny ze dna skříně. Rudé právo 17.8.1979.


Ta skleněná dóza bez víka by byla skvělá na nějaké dekorace.


Můj poklad na střeše. Ptala jsem se muže: "Líbí se ti?" Odpověděl: "Hmmmm..." . Ale to mu naštěstí nebrálo ji se mnou snést po točitých schodech, vyzvihnout ji na střechu auta (občas je výhoda být vysoká) a odvést do Brna.


Poklad zezadu. :-) Čeká ho odstranění staré barvy a natření. Původně jsem skříň chtěla nechat přírodní, dřevěnou, jen ji napustit lněným olejem,  ale nakonec bude barevná.

13 comments:

 1. Moje maminka má stejné misky na polévku :-)

  ReplyDelete
 2. Medvědí česnek milujeme, všichni nebo skoro všichni tady na blozích.... ale víte také, že je chráněný a že je zákaz jej ve volné přírodě trhat|? Nevědělal jsem to ani já, ale o víkendu jsem byla na to upozorněna nejen panem lesníkem, který mne viděl s kdytičkou listů v ruce, ale ptala jsem se proto i kamarádky, která je přes všechno zelené odbornice, a ta mi to potvrdila, že za trhání medvědího česneku můžeme dostat pokutu až padesát tisíc korun. Co vy na to?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak to jsem nevěděla. Netrhali jsme tedy ve volné přírodě, ale ani ne v babiččině zahradě.

   Delete
  2. Česnek medvědí není chráněný, pokuta hrozí jen kdyby se sbíral v chráněném území - přírodní památce, rezervaci, CHKO...
   Rozumný sběr mimo rezervace ničemu neškodí. Žádný strach.

   Delete
  3. Abych tu informaci ještě posílila, pracuji ve státní ochraně přírody. :-)

   Delete
  4. Děkuji za informaci. Docela se mi ulevilo.

   Delete
 3. Trocha češtiny: odvést - odvedu, odvézt - odvezu. A můžete si vybrat.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji za upozornění. Zrovna o tomhle vždycky přemýšlím a jak je vidět, nepíši to správně.

   Delete
 4. Vidíš, a já zas nerada víkendy doma v Praze. Připadají mi jak pokračování pracovního týdne. Kdykoli to jde, chci pryč :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Taky jsem ráda pryč, ale pak nějak nestíhám. Tentokrát jsme odjížděli v pátek večer a vrátili se v neděli 21.30. V 5.35 jsem měla vstávat do práce. Ale lepší než být pořád v Praze.

   Delete
 5. Těším se na obrázky natřené skříně, takový poklady se mi moc líbí. Měli jste nabitý víkend, chápu tu potřebu klidu, ale to jaro člověka žene ven...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tenhle víkend bude klidnější. Jen zajdeme do města vybrat barvu na skříň :-) Taky se na ni moc těším.

   Delete